Eluslabori 1. päev A104/A202

IMG_8978
Auditoorium A104

 

Auditooriumis A301 hakkas töö enam-vähem valmis saama (meie “Tallinn” ei saa ka ilmselt kunagi valmis, aga vähemalt selleks päevad plaanitud tööd).

Oli aeg liikuda edasi alumistele korrustele. Plaan oli ruumi A104 paigaldada Danfossi radiaatoriklapid, akendele magnetkontaktid  ning ruumikontroller. Samuti alustada tööd A202-ga, kuhu esialgu paigaldasime teise komplekti magnetkontakte.

Radiaatoriklapid

IMG_8976
Danfossi radiaatoriklapp

Ka ruumi A104 paigaldasime uued radiaatoriklapid tootjalt Danfoss. Kuid erinevalt A301-e “nutikatele (raadio teel ülema kontrolleriga suhtlevatele)” klapiajamitele, tuli need ühendada juhtmeühenduse abil alamkontrolleriga, mis omakorda Enoceani protokolli kasutades suhtleb keskkontrolleriga. Alamkontrolleri puhul on positiivne,  et see on suuteline keskkontrolleri häire korral ka iseseisvalt temaga ühendatud seadmeid juhtima. Radikaklappide tööd ehk siis ruumi temperatuuri on võimalik juhtida kolme moodi. Üks võimalus on temperatuuri seadistada auditooriumi tagaseinal olevast ruumikontrollerist.  Teine on Schneideri keskkonna kaudu, kus on seadmete nimekiri ning võimalus neid juhtida. Ning viimane võimalus on pigem kaudne. Nimelt paigaldasime ruumi akendele magnetkontaktid. Kui alamkontroller saab magnetkontaktidelt signaali “lahti”, ehk siis aken on lahti tehtud ja magnetid ei ole omavahel enam ühenduses, lülitab alamkontroller kütte välja.

Akende magnetkontaktid

Paigaldasime akendele magnetkontaktid, kus akna nn liikumatu osa külge sai üks osa ning lahtikäiva külge teine. Magnetkontaktid väljastavad signaali 0 ja 1, ehk siis kas magnetid puutuvad kokku või mitte. Kusjuures magnetkontaktid saavad tööks vajaliku energia nende küljes olevalt päikesepaneelilt, mis on sarnane mõnedelt kalkulaatoritelt leitavaga.

IMG_8974

Magnetkontakt

Ruumikontrolleri paigaldamine

Auditooriumi tagaossa paigaldasime ruumikontrolleri, mis mõõdab ruumi temperatuuri ning on võimeline seda ka reguleerima. Ka ruumikontroller saab energiat päikesepaneelilt.

Ruumikontroller
Ruumikontroller
dsc_0700
Alamkontroller koos indikaatoriga