Eluslabori 2.päev A301

Sess edukalt lõpetatud oli aeg taaskord jõudnud sinnamaale, et näpud juba sügelesid kruvikeerajate, torutangide ja viimaks ometi ka korraliku kaamera järele :) Sellekordse toimetamisega jõudsime A301-ga (praeguseks hetkeks) lõpusirgele. Kuna enamik tööprotsessist on sama, mis esimesel korral (loe lisa siit), siis on antud postitus pigem pildikeskne.

A 301 lõpetamine

IMG_8960
Klapiajam koridori tagaosas

Esimesena paigaldasime koridori lõppu viimase klapiajami. Varajase hommikutunni kõige meeldivam üllatus oli see, et meie kallid klapid on koos ruumikontrolleriga tõepoolest nutikad. Zipato programmi logidest avastasime, et kui ruumis on saavutatud temperatuur, jäävad tööle vaid osad radiaatorid, et vajalikku temperatuuri hoida.

 

 

 

 

IMG_8955
Klapiajami paigaldamine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tulede automatiseerimine

Eelmises postituses sai mainitud, et meie esialgne plaan oli auditooriumi valgustust juhtida liikumisandurite abil. Ehk siis koostada Zipato keskkonnas “reegel”, mis saades anduritelt signaali, et ruumis toimub liikumine, paneks tuled põlema. Kahjuks osutus mõlema liikumisanduri reageerimisintervall aga liiga pikaks ning anduri vaateväli ei kata uksealust piirkonda, et ruumi kasutajad oleksid selle variandi puhul kõigepealt minuti või paar pimeduses seisma. Seega otsisime alternatiivi. Otsustasime audooriumi uksele paigaldada magnetkontakti. Meie käsutuses olevad magnetkontaktid töötavad aga Enoceani tarkvaral, mis tähendaks, et nende liitmine Zipato süsteemi oleks tülikas.

Tänu ootamatult naeratanud õnnele (Zipato tarkvarauuendus :) ) hakkas Zipato kontroller justkui tellitult toetama Enoceani lisamoodulit (võimaldab Zipato kontrolleril suhelda ka Enoceanit rääkivate sensorite/andurite/täituritega). Magnetkontakt paigaldatud, oli vaja veel vahetada teine lüliti. Sarnaselt esimesele tuli sinnagi paigaldada releelüliti, mis suhtleks kontrolleriga.

 

 

 

Ukse magnetkontakt
Ukse magnetkontakt

 

 

 

 

 

Releelüliti
Releelüliti
IMG_9003
Uue lüliti “monteerimine”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edasi oli vaja koodi tulede juhtimiseks. Peab möönma, et sel korral saime Zipato keskkonnaga pisut paremini läbi, kuid drag and drop suutis siiski vahepeal oma keniaalsusega üllatada. Paari katsetusega saime siiski asja kenasti tööle.

IMG_9007
Valgustuse sisselülitamine

Kui liikumisanduritelt tuleb signaal, et liikumist pole (st inimene siseneb ruumi, mitte ei lahku sealt) ning magnetkontakt saadab signaali “lahti”, siis tuled põlema

 

Valgustuse väljalülitamine

Kui kas üks või teine lüliti on sisselülitatud ja liikumisanduritelt tuleb signaal, et liikumist pole ja selle signaali saamisest on möödas 15 minutit, siis tuled kustu.

301_kood1

 

Coming soon: Demovideo automatiseeritud valgustusest.