Jõgevamaa Gümnaasium

Sügisel avatakse TTÜ-s taaskord eriala “Küberfüüsikaline süsteemitehnika” . Et tekitada hääldamatu nimega erialast noortele pisut selgemat pilti, oleme Joosepiga käinud erinevates koolides meie eriala tutvustamas. Seni oleme käinud Tartu KJPG-s ning Nõo reaalgümnaasiumis. 28dal jaanuaril seadsime rattad Jõgevamaa Gümnaasiumi suunas.IMG_9103 Pärast lühikest sõitu vihmas ja tuules jõudsime kohale.

Meil oli vaja läbi viia kaks töötuba, mõlemad 40 minutit. Selle aja sisustasime eriala tutvustava esitluse ning demodes lampi, mis Enoceani mooduliga ühendades oli juhtmevabalt juhitav lülitiga. Lüliti teeb eriliseks see, et esiteks juhib ta lambi lülitamist üle raadiolaine (veidi madalam sagedus kui wi-fil) ning see, et ta ei sisalda mingit akut/patareid/ei ühendu vooluvõrku. Lüliti genereerib impulsi saatmiseks vajaliku voolu lülitamisest st. puhtalt mehhaanilisest liikumisest.

Meile ettenähtud klassiruum oli 204. Oma meeldivaks üllatuseks leidsime sealt eest tuttavad klapiajamid ning ruumikontrolleri.

IMG_9107IMG_9106

 

 

 

 

 

 

 

IMG_9113
IMG_9109

 

 

 

 

Tahaksime omalt poolt tänada koolipere sooja vastuvõtu eest. Meid kuulama tulnud õpilased olid kõik väga tublid ja targad noored. Loodame, et kohtume teiega juba sellel sügisel :)