Mõiste Küberfüüsikaline süsteemitehnika pole vanem kui praegu algkoolis käivad lapsed. Seda imekspandavam on, et TTÜ Tartu Kolledžis võimaldati aastast 2015 samanimelisel erialal õppimine. Vaatamata valdkonna noorusele võib selles peituda lahendusi mitmetele eksisteerivatele või lähitulevikus tekkivatele globaalsetele probleemidele. Seetõttu otsustasid neli värkset erialatudengit oma mõtteid, projekte, arvamusi (ja mida iganes veel) huvilistega sellel veebilehel jagada.

KFST ongi meelevaldne lühend sõnast küberfüüsikaline süsteemitehnika.

Eesmärk

Soovime pakkuda kvaliteetset küberfüüsikaliste süsteemide teemalist infot. Kajastame küberfüüsikaliste süsteemidega seotud tegemisi nii oma projektidega seoses kui laiemast maailmast – edastame võimalike kasulike lahenduste ja valdkonna arengute teavet.

Nutistu, targad kodud, automaatika, keskkonnaseire jpt – kiirelt arenev valdkond, rakendusi on juba palju ja tuleb aina juurde. Meile meeldib nutikaid lahendusi mõelda ja katsetada, tulevikku ette kujutada ja kajastame neid tegemisi, sealhulgas eluslabori katseid ja tulemusi (hoone automaatika, tark maja) siin veebis.

Koostöö

Oleme avatud koostööks ettevõtetega, kes nutistu- ja/või automaatikalahendustega tegelevad ning automaatika, IoT ja muudele nutikatele toodetele ja seadmetele katsetajaid kaasata soovivad – meile pakub huvi erinevaid seadmeid lähemalt vaadata – mida nendega kasulikku teha saab ja neid võrrelda. Ka muud koostööpakkumised on teretulnud.

Toeta meie tegemisi

MTÜ Eesti Küberfüüsika Selts       EE352200221063962579